VČELÁRSKY VÍKENDOVÝ KURZ VČELIA ALCHÝMIA

Včelársky víkendový kurz Včelia Alchýmia je istou obdobou včelárskeho krúžku (ten stále beží a je naplnený) v zhutnenej podobe, ani nie tak skrátenej v obsahu, ale podanej vo väčšej intenzite. Stretnutí je omnoho menej, ale trvajú rozhodne dlhšie, čo je, samozrejme, náročné na pozornosť a prípravu. Na druhej strane je to výhoda pre tých, ktorí dochádzajú z veľkej diaľky, alebo majú menej času, či si nemôžu dovoliť dochádzať veľmi často behom pracovného týždňa.

Skladá sa z 2 častí – teoretickej a praktickej.

A.    Teoretická časť má 4 stretnutia = prednášky počas 4 sobôt mimo včelárskej sezóny. Každé stretnutie má „čistých“ 8 h teórie
(+ prestávky). Čiže ide naozaj o celodennú vyčerpávajúcu záležitosť. Odhadom od 8:00 do 18:00 hromadnou účasťou.

B.    Praktická časť má základný a bonusový obsah.

Podľa množstva aktivít budú vytvárané skupiny. Pri prácach so včelami do 6 ľudí/skupina.

§  Základný obsah sa skladá z aspoň 4 (garantovaných) stretnutí na včelnici pri Prešove, kde prebehne praktický výcvik so včelami.

·        Stretnutí môže reálne vyjsť aj 8+, totižto, žiaľ, nie vždy počasie spolupracuje. Obzvlášť na začiatku sezóny, kedy prác býva najviac, vie poriadne „zamiešať karty“.

·        Trvanie bude poldňové, t. j. začne sa ráno alebo hneď poobede / na obed.

·        „Raňajší“ účastníci môžu ostať aj poobede, ak bude voľné miesto.

·        Jedno zo stretnutí by prebehlo vo Vyšnej Olšave.

·        Stretnutia prebehnú predovšetkým v prvej polovici sezóny (do slnovratu).

§  Bonusový obsah (nie je garantovaný) sa skladá z „dobrovoľných“ účastí na rôznych aktivitách, čo sa včelárenia týka. Dezinfekcia rámikov, vytápanie vosku, mechanická očista a zber propolisu, sírenie rámikov, kočovanie so včelami, úprava včelnice a pod. Aktivity, ktoré k včeláreniu patria, ale nie každý má záujem či čas sa ich zúčastniť. Termíny budú oznámené priebežne.

Budem po kurze hneď vedieť včeláriť? – Dostanete obšírne moderné pevné základy. Je ale na Vás, či sa k tomu postavíte naozaj seriózne. Kurz je obšírny, nie je to žiadne letmé prebehnutie. Pozrite si recenzie z krúžku.

Víkendoví kurz je spoplatnený €

V prípadne reálneho záujmu nám napíšte.

Termíny: Teória mimo sezóny, počnúc cca novembrom, prax cez sezónu, bližšie budú špecifikované záujemcom. 

V pláne je aj pokračovanie kurzu = nadstavba kurzu. Info bude poskytnuté neskôr.

Tiež máme v pláne prednášky na školách (od septembra 2023). Ak by ste mali záujem, tiež nám napíšte. Operačný rádius je Prešov a okolie, prípadne trasa do Stropkova.

 Či sa naše plány uskutočnia, záleží na našej ďalšej vyťaženosti a tiež na vonkajších okolnostiach, ako napríklad pandemickej situácie.

Scroll to Top