Náš včelársky krúžok pre dospelých

Náš včelársky krúžok dospelých prebieha v Prešove, je nastavený na 2 roky a má teoretickú a praktickú časť.
Teoretická prebieha na GJAR v poobedňajších hodinách cez pracovný týždeň, v priemere  2 x mesačne. Začiatok má o 16:30, trvá cca 2h.
Praktická časť prebieha približne od apríla cez víkend na včelnici pri Prešove. Prispôsobujeme sa počasiu, včelám a potrebným prácam a úkonom. Počasie je nevyspytateľné … preto termíny je ťažké určiť vopred, trošku to „lieta“. Hlavne na skorú jar je počasie pre prácu vhodné často len okolo obeda, preto aj niektoré stretnutia sú dopoludnia. Také medobranie začína už skoro ráno (aj o 5:00).

Najbližší nový krúžok bude otvorený až v š.r. 2023/2024.

Záujemcovia, hláste sa prosím od začiatku roku 2023… koncom leta dostanete info o aktuálnych podmienkach a potvrdení otvorenia krúžku.
Ak máte záujem sa zapojiť do včelárskeho krúžku, vyplňte, prosím, prihlášku a zašlite nám ju na mail.

Do aktuálne bežiaceho krúžku 2021/2023 sa nie je možné už zapojiť.

Skôr než nám zašlete prihlášku, prosím, dôkladne si to premyslite. Ak viete, že nebudete z časových dôvodov stíhať či nebudete mať naozaj seriózny prístup, ani sa nehláste.

Po absolvovaní je možnosť ísť na skúšky do BB a získať tak certifikát ako z ich kurzu začínajúceho včelára.
Implementácia poznatkov aj z projektu BLESABEE, kurzov apiterapie a iných.
Krúžok je bezplatný.

Podmienkou je seriózny prístup ku krúžku, inak sa je zbytočne hlásiť. Vyžaduje sa účasť ideálne na všetkých stretnutiach.
(Veci, ktoré preberieme za 2 h, sa nedajú zhrnúť do 5 min., času na opakovanie príliš nie je… ak vymeškáte stretnutie, pýtate si poznámky od ,,spolužiakov“, iné materiály nie sú dostupné.)
Na komunikáciu využívame súkromnú skupinu na Facebooku, do ktorej nik iný nie je pozvaný. Riešime detaily stretnutí, pridávame materiály a zaujímavé odkazy…

Náš krúžok započal v 2018. Predchádzali mu 2 roky včelárskeho krúžku na GJAR.

Ďalšie info a fotografie s popisom viete nájsť na:

Scroll to Top