Bližšie informácie

Sme malá rodinná včelia farma situovaná na východnom Slovensku v oblasti Ondavskej vrchoviny v okrese Stropkov.

Široko-ďaleko sa nenachádza žiadna priemyselná oblasť, v poľnohospodárstve žiadne včelársky významné rastliny ošetrované pesticídmi iba čistá príroda. 🙂

Sme certifikovaní registrovaní hobby včelári s profesionálnymi postupmi a rodinnou tradíciou. Pri ošetrovaní včelstiev používame predovšetkým biotechnické opatrenia a čoraz viac sa snažíme uberať k prírodnému včeláreniu.

Máme za sebou rôzne kurzy apiterapie s certifikátmi, zapojili sme sa do projektu Beesable, zameraného na ekologický chov včiel. Vzdelávame nových včelárov, vedieme včelárske krúžky a propagujeme apiterapiu a včelárstvo medzi verejnosťou.

 

Venujeme sa chovu včiel, ktorý sa riadi v prvom rade životnými prejavmi včiel, a pritom sa snažíme skĺbiť prospech živočíchov a včelára. Preto je pre nás najdôležitejší taký spôsob práce, ktorý je ohľaduplný k včelám. Na to však potrebujeme ocenenie a uznanie našich zákazníkov.

Zaoberáme sa nielen produkciou medu, ale predovšetkým spracovaním ďalších včelích produktov. Vyrábame propolisové tinktúry, mastičky, čípky, výrobky z včelieho vosku, trúdie mlieko atď.

Naše produkty sú vysoko kvalitné a vždy čerstvé – vyrábame ich pravidelne v malom množstve – preto sa ospravedlňujeme, ak by v dôsledku vypredania zásob bol niektorý z produktov dočasne nedostupný.

Ak máte záujem, pozrite si celú ponuku (pravidelne aktualizovanú) na Facebooku: ODKAZ

E-shop zatiaľ nemáme, naša produkcia je na to príliš malá. Všetky produkty sú naše, nerobíme priekupníkov. Aj preto mávame nedostatok medu a ďalšie produkty často sotva pokryjú dopyt.  

Včelníc máme niekoľko, aj keď s malým počtom včelstiev. Predovšetkým v stropkovskom okrese, kde po okolí kočujeme a jednu pri Prešove, ktorá slúži prevažne ako vzdelávacia a ukážková včelnica.

Chováme Kranskú včelu (Apis mellifera carnica), predovšetkým línie Carnica Sokol.

Ak máte nejaké otázky, potrebujete poradiť či vás niečo zaujíma, kontaktujte nás. Veľmi radi vám poradíme. 😉

Pozrite si FAQ.

Pradedov včelín vo Vyšnej Olšave (začiatok 20. storočia)

Na včelnici s otcom 2018

Prehrať video

Naša včelnica - okolitá príroda

Prehrať video

Naša včelnica - 360° pohľad z drona

Prehrať video

Naša včelnica - pohľad z výšky

Scroll to Top